كاكادو ها یا طوطی های سفید كاكلی بومی استرالیا و جزایر جنوبی اندونزی هستند . اندازه آنها از 20 سانت تا 60 سانت متغیر هست.همگی دارای دمی كوتاه و منقاری بسیار قوی هستند.جالب اینكه بدونین به زبان بومیان استرالیا كاكادو یعنی گازانبر.نوك بسیار قوی مثل گازانبر.
از معروف ترین گونه ها می توان از :سولفور كرست (Sulfur Crest) (بزرگ و كوچك)-ملوكان (Mlucan)(بومی جزیره ملوكان اندونزی)-روز برست(Rose Breast) یا سینه سرخ(كوچكترین كاكادو)-گوفین-آمبرلا-پالم و بسیاری دیگر نام برد.
كاكادوها بسیار باهوش و بازیگوش هستند و حركات شیرین و خنده داری انجام می دهند.قدرت سخن گویی آنها متوسط رو به پایین هست و نوع روز برست به هیچ عنوان حرف نمی زنه.در مجموع روی حرف زدن كاكادوها خیلی نمیشه حساب كرد.
نوع متداول اون در ایران سولفور كرست یا همون کاکل زرد هست كه قیمتش از 1300000 تا 2000000 (ملیونه نه هزار!) نوع ارزون كاكادو گوفین هست كه بسیار بد قلق و رام كردنش بسیار مشكله.
تمامی كاكادوها بطور قاچاق وارد ایران می شن و خروج این طوطی از استرالیا ممنوع هست.

كاكادو ها در اروپا و آمریكا خواهان زیادی دارند(حتی بیش از سلطان سخن كه همون كاسكو باشه).
بیماری پر كنی یا پر خوری(Feather Pluking) كه یك بیماری عصبی متداول در طوطیان با هوش هست مكررا در كاكادوها دیده شده.
چشمان كاكادوی نر مشكی و كاكادوی ماده قهوه ای یاقوتی هست...بر خلاف كاسكو و ماكائو سن كاكادو رو نمیشه از روی رنگ قسمت عنبیه چشمش فهمید....كاكادوهای جوان دارای پاهایی ظریف و لطیف بدون پینه هستند.
تمامی كاكادوها دارای كاكل هستند...نوع گوفین یا گافین در حالت عادی یك كاكل كوچك سفید رنگ مخفی روی سرش داره و به هنگام ترس یا هیجان كاكلش رو مثل یك انگشت بلند می كنه و شما می تونین ببینین.
و در انتها یك خواهش از دوستان كه دیگه به این نوع طوطی باراتا نگین....زمان شاه یك سریال پلیسی بود كه كاراگاهی به نام ((باراتا)) در اون نقش اول داشت و یك طوطی كاكادوی سولفور كرست داشت...زمانی كه این سریال تموم شد از اون زمان تا به امروز(30 سال) تمامی پرنده فروشها و گاهی هم دوست داران طوطی به این نوع كاكادو می گن باراتا..خواهش می كنم باراتارو فراموش كنین.


تعیین سن کاکاتو:

اکثر کاکادوها از هر گونه که باشند معمولا در دوران جوجگی دارای زبان هایی روشن سفید رنگ هستند و دور منقار انها خالی از پر است دارای سوراخ های بینی سفید و تازه ای هستند و پاهای تیره و نازکی دارند منقار انها صاف است و لایه لایه نیست و دور چشم انها پوستی بسیار صاف و تمیز و تازه وجود دارد.


   

ایا طوطی های کاکاتو برای نگهداری در منزل مناسب هستند؟

کاکاتو ها چه ویژگی هایی دارند و چه تفاوت هایی با طوطی خاکستری دارند؟

معمولا افرادی که بیشتر علاقه مند به ظاهر زیبای یک طوطی جهت نگهداری هستند بین کاسکو و کاکادو کاکاتو را انتخاب می کنند خصوصا خانم ها رنگامیزی و کاکل این نژاد را بیشتر پسند می کنند. کاکاتوها پرندگانی دوست داشتنی هستند اما هرگز اقدام به خرید یک کاکاتوی مسن و سن و سال دار نکنید فراموش نکنید همین کاکل زیبا بیانگر این موضوع است که این پرنده به سلاحی قدرتمند مجهز می باشد به نام منقار بیش از انچه که از ظاهر زیبا و بانمک انها بر می اید این منقار قوی است. به همین خاطر پیشنهاد می شود فکر رام کردن یک کاکاتوی سن و سال دار را از ذهن خود دورکنید.

از انجا که کاکاتوها زیبایی زیادی دارند و تعیین سن انها اندکی نسبت به طوطی خاکستری دشوار است ممکن است فروشنده یک کاکاتوی رام نشدنی و مسن را به جای یک جوجه به شما معرفی کند.

دقت کنید پاهای یک طوطی کاکلی از هر نژاد که باشد نباید زیادی کلفت و برجسته باشد سپس به سوراخ های بینی پرنده نگاه کنید نباید سیاه یا تیره باشد بهتر است صورتی یا سفید باشد همچنین پوست و گوشت دور تا دور منقار باید تازگی دوران جوانی را داشته باشد و در طوطی های کاکلی که بدنی سفید دارند بهتر است نوک زبان هم از رنگی روشن برخوردار باشد.

کاکاتوها بدن های مقاوم تری نسبت به کاسکو دارند و با خیال راحت می توانید اقدام به خرید حتی جوجه سرنگی یک کاکاتو کرده و نگهداری و پرورش دهید.

معمولا کاکاتوهایی که دارای رنگی روشن هستند بیشتر به عنوان حیوان خانگی انتخاب می شوند. توجه داشته باشید انها تقریبا جثه ای هم اندازه کاسکو دارند اما قفسی که یک کاکاتو احتیاج دارد حتما باید بزرگتر از قفس یک کاسکو باشد اگر بخواهم در یک جمله خلاصه کنم باید عرض شود که کاکاتوها در قفس کوچک دیوانه می شوند انها مانند طوطی خاکستری تنبل نیستند و یکجا نشستن برایشان دشوار خواهد بود انها در ساعاتی از روز مایلند فعالیت داشته باشند.

چرا عده ای انها را در خانه نگهداری نمی کنند ؟ چون اگر بیش از حد داخل قفس نگهداری شوند جیغ های بلندی می کشند و اگر هم بیش از اندازه بیرون از قفس باشند لوس می شوند و اگر ساعاتی را تصمیم بگیرید که در قفس باشد باز اقدام به جیغ زدن خواهند کرد تا اینگونه اعتراض خود را نشان دهند اما هر مسئله ای راهی دارد شما از ابتدا نباید بیش از اندازه کاکاتوی خود را از قفس بیرون بیاورید همچنین نباید زیادی داخل قفس بگذارید می بایست فکر کنید که بچه ای را تربیت می کنید باید یاد بگیرد هر چیزی اندازه ای دارد مثلا سر ساعت اجازه می یابد از قفس بیرون بیاد و هنگامی که صاحبش اراده کرد و گفت: برو تو قفس خود این عبارت را تکرار و به خوبی دستور را اجرا کند.

سعی کنید همیشه اسباب بازی های گوناگون در اختیار طوطی بگذارید خصوصا طوطی های کاکالی

   

Eolophus roseicapillus كاكادو صورتی

طولش به 35 سانتی متر رسیده و سه رگه آن در مناطق وسیعی از استرالیا زیست می كنند. گردن ، صورت ، سینه و شكمش صورتی (به رنگ گل رز) ، قسمت فوقانی بال ها و دم خاكستری آبی و پشتش خاكستری روشن ، بالای سر و كاكلش قرمز كم رنگ و رنگ منقارش خاكستری روشن است. نر و ماده دارای رنگ آمیزی یكسانی هستند اما رنگ حلقه چشم نر قهوه ای تیره و در ماده ها پرتقالی روشن می باشد. از آن جا كه در حال حاضر صادرات كاكادو ها مجاز نیست ، تمامی كاكادو های موجود در بازار ، پرورش اروپا می باشند. امروزه تكثیرشان در پاسیو به خوبی میسر است. آنان بین 3 تا 5 تخم می گذارند و تخم ها پس از 25 روز تبدیل به جوجه می شوند. جوجه ها پس از هشت هفته لانه را ترك می كنند.

   

Cactua goffini كاكادو گوفینس

طولش 29سانتی متر بوده و در جزایر تانیبار بین شمال استرالیا و گینه جدید زیست می نماید . پرهایش عمدتا سفید و پرهای كاكل گردش قرمز خفیف هستند. بین چشم ها و پیشانی اش نوار پرتقالی كم رنگ ملاحظه می شود. قسمت زیرین شاه پرها و پرهای دم زرد رنگ ، دور چشمش آبی خاكستری روشن و رنگ حلقه چشم نر سیاه و در ماده قهوه ای قرمز است. زمانی تعداد زیادی از آن ها به كشور های دیگر صادر شدند. تكثیر در اروپا با موفقیت همراه بوده است. آنان بین 2 تا 4 تخم گذارده و جوجه ها پس از 29 روز سر از تخم در می آورند. هم نر و هم ماده روی تخم ها می خوابند (نر معمولا در طول روز می خوابد) جوجه ها پس از گذشت 10 تا 11 هفته لانه را ترك می كنند

   
Cacatua galerita كاكادو كاكل زرد بزرگ

طولش به 50 سانتی متر می رسد. منطقه زیستش گینه جدید و شمال شرقی و شرق استرالیا می باشد. كاكلش زرد رنگ و سایر پرهایش غیر از قسمت زیرین پرهای دم كه زرد رنگ هستند، سفید خالص می باشد. در نوع اصلی اش دور چشم سفید ، ولی در آبی است. ( Cacatua galerita triton) رگه جدید آنان بسیار اهلی شده و رابطه عمیقی با نگهدارنده خویش برقرار می سازنذ . در سال 1883 برای اولین بار در آلمان تكثیر شد و از آن پس با موفقیت پرورش می یابد . 2 تخم می گذارد و جوجه ها پس از 30 روز از تخم در آمده و پس از 8 هفته لانه را ترك می كنند.


   

طوطی كاكادو كاكل زرد كوچك Cacatua sulphuriea

طولش 33 سانتی متر بوده و در سولاوسی و جزایر كوچك سوندا زیست می نماید . رنگ اصلی اش سفید ، رنگ پرهای روی گوش و قسمت های فوقانی كاكل زرد بوده و جفت آن از نظر رنگ اختلاف ندارند. نر اغلب درشت تر و نوكش نیز قوی تر است. اما مطمئن ترین نشانه اختلاف جنسیت رنگ حلقه چشم هاست كه در نر سیاه و در ماده قهوه ای قرمز روشن می باشد. در صورت نگه داری انفرادی بسیار اهلی شده و رابطه عمیقی با نگهدارنده و تمامی خانواده برقرار می سازد. 2 تا 3 تخم گذارده و جوجه ها پس از 28 روز از تخم در آمده و پس از 9 هفته لانه را ترك می نمایند

   
کاکاتو کاکل زرد کوچک
   

Cacatua sulphurea citrinocristata كاكادو پرتقالی

این كاكادو رده ای از كاكادو كاكل زرد كوچك بوده و در جزیره سومبا زیست می نماید . آنان معمولا بزرگ تر از نوع اصیلی بوده و اختلافشان در پرهای پرتقالی روی گوش و نیز كاكل پرتقالیشان است. در صورت نگه داری انفرادی بسیار اهلی شده و روابط عمیقی با نگهدارنده خویش و تمامی خانواده برقرار می نماید . در صورت عدم توجه مبادرت به جیغ های پی در پی می كند . بهتر است به صورت جفت نگه داری شوند. تكثیر آن ها اغلب با موفقیت همراه بوده است. تعداد تخم ها ، زمان جوجه دار شدن و ترك لانه همانند كاكادو زرد كوچك است.


   


Cacatua alba كاكادو كاكل سفید

کاکادو امبرلا یا چتری طولش به 46 سانتی متر رسیده و در جزایر ترنات ، تیدور ، هالماهرا ، اوبی و بتیان مجمع الجزایر ملوك زیست می كنند . رنگ پرهایش سفید خالص است. در صورت نگهداری انفرادی اهلی شده ، اما به توجه زیاد نیاز مند می باشد.او را با استعداد ترین نوع كاكادو از نظریادگیری کلمات می دانند. اغلب در سیرك ها و نمایش ها از آن استفاده می كنند . تكثیرش در پاسیو میسر شده است. مطمئن ترین نشانه اختلاف جنسیت رنگ حلقه چشم هاست كه در نر قهوه ای سیاه و در ماده قهوه ای قرمز روشن می باشد. آنان 2 تا 3 تخم گذارده ، جوجه ها پس از 28 روز از تخم درآمده و پس از 8 تا 9 هفته لانه را ترك می نمایند


   
كاكادو كاكل زرد یا كاكل لیموئی
Citron crested Cockatoo

در ایران اشتباها كاكادوها را بارتا می نامند

پراکندگی جغرافیایی: جزیره سولاوزی و جزایر اطراف ان.

اندازه: 33 سانتی متر

جیره غذایی: تخمه و دانه های دیگر مانند بادام و پسته همراه با میوه و سبزیجات

پرندگان نابالغ: باتوجه به عنبیه خاکستری تیره براحتی قابل تشخیص اند.

تعیین جنسیت: پرنده ماده بالغ از روی عنبیه قرمزش قابل تشخیص است و نرها چشمانی سیاه دارند.

ویژگی و جزابیتهای این پرنده: پرنده فعال و شادابی است

کاکادو به علت هوش فوق الاده و طبیعت فعال و شادابی که دارد، به صورت یکی از محبوبترین پرندگان زینتی درامده است. برای نگهداری این پرنده زینتی همیشه با یک کاکادو جوان اغاز کنید.

با توجه به صدای ناهنجار ، جثه بزرگ و منقار قوی انها که می تواند به وسایل مختلف اسیب وارد کند، اسان نخواهد بود. باوجود این اگرتوجه کافی به این پرنده دارید، به شما علاقه زیادی نشان می دهد و به پرنده ای بسیار رام و اهلی تبدیل می شود.در صورتی که به این پرنده توجه کافی نشود به عارضه کندن پرها دچار می گردد. در صورت بروز این حالت، بر طرف کردن ان بسیار دشوار خواهد بود.

هرچند از نام پرنده چنین بر می اید که رنگ تاج و نقش و نگارهای روی بدن ان زرد باشد اما رنگ انها نارنجی است.

کاکادو ها طوطی های استثنایی هستند که بیشتر جنبه آکروباتیک بودنشون جذابیت داره تا سخن گوییشون از جمله خصوصیاتشون عشق ورزیدن به صاحبشون هست

نیاز به توجه بسیار زیادی داره و اگه کمی بهش بی محلی بشه به بیماری عصبی و خطرناک پرکنی مبتلا میشه و درمانش بسیار دشوار خواهد بود. کاکادوها در همه حال چه خوشحالی و چه ناراحتی و یا برای جلب توجه کردن همیشه جیغ های وحشتناکی می زنند که همین جیغ ها طرفداران انها را کم کرده ! به راستی مغز ادم می لرزه هنگامی که کاکادو جیغ میزنه.

   
کاکادو کاکل سفید با تاج گوگردی
   
کاکادو نخلی Palm Cockatoo

   


نامهای دیگر: ارا کاکادو ، کاکادوی مشکی ، کاکل نخلی


ارا کاکادو طوطی بسیار زیباییست که خیلی کم به ایران وارد می شود اینجانب فقط یکبار این طوطی را از نزدیک مشاهده کردم.

طول: ۵۵ ــ ۶۵ cm

وزن: حدود ۹۰۰گرم اما برحسب جنسیت (نرها سنگین ترند) و زیر گونه بین ۱۰۰۰ــ۶۰۰ می باشد. جوجه تازه از تخم در امده ۱۸ g وزن دارد

جوجه ها یا پرندگان نابالغ: حاشیه پرهای قسمت زیر بدن و پوشپرهای زیر بال در بعضی از نمونه ها زرد کمرنگ است. پوست دور چشم سفید، منقار مایل به سفید خاکستری

خاستگاه: گینه نو، به استثنای نواحی کوهستانی مرکزی، جزایر ارو، اندونزی، و شبه جزیره کیپ یورک استرالیای شمالی

وضعیت: در نواحی دور دست گینه نو در حد متعارف و در نزدیکی مناطق مسکونی و نیز در جزایر ارو (که قانونا حفاظت شده است) به واسطه شکار کمیاب می باشد. در کیپ یورک در سطح منطقه در حد متعارف می باشد.

پرورش: نامعمول اما از اواسط دهه ۱۹۷۰ تا پایان دهه به طور منظم در دسته های کوچک یافت می شد. از اواخر دهه ۱۹۸۰ قانون اکیدتری وضع گردید که به تجارت این پرنده در کشورهای که عضو معاهده تجارت بین الملی گونه های در حال انقراض هستند، پایان داد. به طور محدود تکثیر می شود که این روند رو به افزایش است.

رژیم غذایی: دانه های اجیلی شامل گردو، بادام و هسته کاج، تخمه افتابگردان، گندم، بلال و ذرت تازه ، مانند بسیاری از پرندگان و طوطیان به میوه ها خصوصا سیب و پرتقال علاقه دارد.

تعداد تخم ها: ۱ عدد

زمان خوابیدن روی تخم ها: ۳ روز فقط توسط ماده ها

مدت اقامت پرندگان جوان در اشیانه: حدود ۸۰ روز پرورش دستی معمولا با مشکلاتی نظیر الوده شدن به قارچ candida albicans همراه است.

      
کاکادو ملوکان یا ملوک moluccan cockatoo

پراکندگی جغرافیایی: جزایر ملوکان جنوبی شامل سرام و امبوینا ، به نظر می رسد که این پرنده بومی این منطقه نیست و به انجا منتقل شده است.

اندازه: ۵۰ تا ۵۲ سانتی متر

جیره غذایی: غذای طوطی، همراه با میوه و سبزیجات.

پرندگان نابالغ: از روی عنبیه خاکستری رنگشان تشخیص داده می شوند.

تعیین جنسیت: چشمهای جنس نر سیاه و چشمهای جنس ماده قهوه ای است.

ویژگی و جزابیتهای این پرنده: این پرنده بزرگ چهره زیبا و گیرایی دارد.

کاکادو ملوکان در رنگهای مختلفی یافت می شود، به طوری که تعدادی از این پرنده به رنگ صورتی تیره هستند ، درحالی که گروه دیگری همانند خویشاوندان نزدیک انها که کاکادوی سفید چتری نامیده می شوند کاملا سفید می باشند. با وجود این رنگ بدن پرنده هرچه باشد این پرنده ها را از روی پرهای صورتی رنگ تاج بزرگشان تشخیص می دهند.

این پرنده که با توجه به شکل ظاهاری با سایر پرنده ها اشتباه نخواهد شد، مدتهاست که جزو پرندگان خانگی محبوب و متداول محسوب می شود اما همین پرنده محبوب و دوست داشتنی ، درطول دوره تولید مثلی بد اخلاق می شود. همیشه پیش از خرید كاكادو کاکل سفید ، پرهای پرنده را به دقت نگاه کنید تا مطمئن شوید که به بیماری فساد پرها مبتلا نیست. وجود پرهای قهوه ای رنگ و پیچ خورده چه بسا نشانه مراحل اولیه بیماری فوق باشد.

کاکادوی کاکل سفید ملوکان فقط در استرالیا ، زلاندنو و گینه جدید یافت می شود، نسل این پرنده در بسیاری از جزایر این مناطق نیز از بین رفته است.

تحت گونه های مختلفی از این پرنده تا کنون شناخته شده است که احتمالا شناخته شده ترین انها طوطی کاکل سفید تاج زرد است که در جزایر سومبا زندگی می کند. همچنین نژادهای مختلف این پرنده جثه های متفاوتی دارند، مثلا تحت گونه ی تیمور کوچک است و جثه ان از ۲۵ سانتی متر بیشتر نمی شود.


اطلاعات بیشتر

کاکادو ملوک cacatua moluccensis

طولش به 52 سانتیمتر رسیده و در جزایر جنوبی ملوک نظیر کرام ،ساپاروا وهاروکو زیست مینماید.رنگ اصلی پرهایش سفید بوده که با قرمز خفیفی مخلوط شده است کاکل قرمز او اکثرا بسته بوده و تنها برای تاثیر گذاردن باز میشودو پرندگان وارداتی در اوایل بسیار محتاط و خجالتی بوده و در صورت ترس جیغ های بلندی میزنند. اما به سرعت اهلی شده و رابط عمیقی با نگهدارنه برقرار میکنند .

در صورت نگهداری در پاسیو تکثیرشان میسر است و مطمئن ترین نشانه اختلاف جنسیت حلقه چشم هاست که در نر قهوه ای سیاه و در ماده قهوه ای قرمز روشن است 3عدد تخم گذارده و جوجه ها پس از گذشت 28 روز از تخم بیرون امده و پس از8 تا 9 هفته لانه را ترک میکنند


   


کاکادو - طوطی بارتا یا کاکلی چشم ابی

طول بدن: ۵۰ سانتی متر

وزن: حدود ۷۰۰ گرم

جوجه ها یا پرندگان نابالغ: مانند پرندگان بالغ اما با عنبیه مایل به خاکستری

خاستگاه: جزایر بریتانیای جدید و ایرلند جدید (مجمع الجزایر بیسمارک) گینه نو

وضعیت: در سال ۱۹۷۰ در جنگل های پست در حد معمول بودند. این گونه به طور تجاری داد و ستد نمی شود.

پرورش: خیلی به ندرت ، و تکثیر به صورت خیلی محدود (امریکا و باغ وحش چستر ، بریتانیای کبیر)

تعداد تخم ها: ۲ تا ۳

زمان خوابیدن روی تخم: ۲۸ روز توسط نر و ماده

مدت اقامت پرندگان جوان در اشیانه: حدود ۱۲ هفته
   


کاکادو اینکا

یا کاکلی سرگرد میشل و یا لید بیتر

cacatua leadbeateri

طول: ۳۸ سانتی متر

وزن: ۴۰۰ گرم جوجه های تازه از تخم در امده ۱۲ گرم

جوجه ها یا پرندگان نابالغ: پرهای کدرتر عنبیه قهوه ای در بعضی از جفت ها در ماده روشن تر است. هنگام ترک لانه می توان جنسیت بعضی از جفت ها را از روی کاکل و رنگهای سینه ای روشنترشان تشخیص داد.

خاستگاه: قسمت های داخلی استرالیا به جز شمال شمال شرقی و قسمتی از جنوب شرقی.

وضعیت: در سطح منطقه در حد معمول معمولا نادر . به صورت زوجی یا گروه های کوچک.

پرورش: در استرالیا در حد معمولی، اما در جاهای دیگر کمتر از حد متعارف و گرانتر ، در حدود نسبتا محدودی تکثیر می شوند ولی تکثیر انها رو به افزایش است.

تعداد تخمها: به طور متوسط ۳عدد

زمان خوابیدن روی تخم ها : ۲۵ روز توسط نر و ماده

مدت اقامت جوجه ها در لانه: ۸ هفته

صدای این طوطی کاکلی زیبا یا همان کاکادو بسیار ناخوشایند است و شاید در میان طوطی های کاکلی دیگر کم هوشترین باشد.

سه رگه آن در مناطق وسیعی از استرالیا زیست می کنند . گردن و صورت و سینه و شکمش صورتی و قسمت فوقانی بالها و دم خاکستری آبی و پشتش خاکستری روشن و بالای سر و کاکلش قرمز کم رنگ و نگ منقارش خاکستری روشن است . رنگ حلقه چشم نر قهوه ای تیره و در ماده ها پرتقالی روشن می باشد . انان بین 3 تا 5 تخم گذارده و تخم ها پس از 25 روز تبدیل به جوجه می شوند . جوجه ها پس از هشت هفته لانه را ترک می کنند.


   
کاکادوی زرد و سیاه

   

   


طوطی کاکادو گلسرخی یا سینه سرخ

این کاکاتو را رز هم می نامند

طول : ۳۵ سانتی متر

وزن: ۳۴۵ گرم

جوجه ها یا پرندگان نابالغ: در کل رنگ کدرتر، با تاج و سینه ای با ته رنگ خاکستری و عنبیه قهوه ای رنگ دارند.

خاستگاه: تقریبا در سرتاسر استرالیا به جز مناطق ساحلی

وضعیت: در نواحی هموار کشور به وفور یافت می شوند این طوطی ها از محصولات و غلات تغذیه می کنند

پرورش: در داخل استرالیا متداول و ارزان است. در جاهای دیگر حضور کمتری داشته و گرانتر می باشد. بسیاری از جفتها زاد و ولد می کنند در حالی که بعضی دیگر به علت چاقی زیاد ناشی از غدد چربی تولید مثل نمی کنند.

رژیم غذایی: غذای سبز ، میوه و مقدار کمی مخلوط دانه های خشک و جوانه زده، ذرت تازه برای جوجه ها

تعداد تخمها: ۳ تا ۴ اما ممکن است به ۶ هم برسد

زمان خوابیدن روی تخم ها: ۲۳ روز توسط نر و ماده

مدت اقامت پرندگان جوان در اشیانه: حدود ۷ هفته

تمایزات جنسی : در نرها رنگ عنبیه چشم معمولا قهوه ای تیره و در ماده ها قرمز قهوه ای یا قرمز می باشد.

   

این طوطی ها برای لانه سازی به شاخه های اکالیپتوس یا شاخه های دیگر نیاز دارند.
اکواریوم کاسپین

نگهداری ماهیان اکواریومی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic