تبلیغات
اکواریوم کاسپین - نحوه نگهداری اسكار فیش
پنجشنبه 3 آذر 1390  02:55 ب.ظ    ویرایش: شنبه 5 آذر 1390 03:13 ب.ظ
توسط: m m

اسکار

نام : اسکار

انواع : اسکار قرمز ، تایگر ، آلبینو ، رد آلبینو ، سلطنتی ، مسی و ... .

اسکار آلبینو اسکار تایگر اسکار قرمز
مسی سلطنتی رد آلبینو

زیستگاه اصلی : رودخانه ی آمازون

بزرگترین اندازه : تا 35 سانتی متر از طول رشد کرده و پس از این از عرض رشد می کند .

تانک مورد نیاز : حداقل 120 لیتر

خصوصیات فیزیکو شیمیایی : دما 26 درجه سانتی گراد ، PH= 6.2 –GH=10

تغذیه :همه چیز خوار به خصوص  ماهی های ریز

اسکار در حال خوردن غذای زنده ( ماهی خوراک اسکار در حال خوردن غذای زنده ( ماهی خوراک

اسکار در حال خوردن غذای زنده ( ماهی خوراک اسکار در حال خوردن غذای زنده ( ماهی خوراک

اسکار یکی از محبوبترین ماهیان گوشتخوار به شمار می رود که تقریباً همه ی ماهیداران با آن آشنا بوده و خواستار نگهداری از آن هستند . اسکار ها خیلی سریع رشد می کنند ( بیش از 3 سانتی متر در هفته در صورت تغذیه ی کامل )

آنها را می توان با سورم و انواع سیچلاید هایی که اندازه ی بزرگتر از آن را دارند نگهداری کرد . ( تقریباً با تمام ماهیان بزرگتر از خود سازگار است .)

برای دریافت دو فیلم از آکواریوم های اسکار روی لینک های زیر کلیک کنید .

دانلود فیلم اسکار 1

دانلود فیلم اسکار 2

پسورد : www.aqua-quest.ir

وایسا بزرگ شیم تا بخوریمت

 ولی اگر اسکار را در تانکی که ماهیان کوچکتر از آن هستند قرار دهید طولی نمی کشد که اثری از ماهیان قبلی باقی نمی ماند . برای اثبات این قضیه هم می توانید فیلم زیر را دانلود کنید .

دانلود فیلم خوردن ماهی ها توسط اسکار

پسورد : www.aqua-quest.ir

بهتر است آنها را در تانک بزرگی نگهداری کنید چون خیلی سریع رشد می یابند و فضای تانک برای آنها کوچک می شود ، هم چنین آنها را به صورت جفت یا بیش تر نگهداری کنید چون کم بودن فضای تانک و تنها بودن اسکار در تانک سبب وحشی شدن آن  شده و دیگر نمی توانید هیچ نوعی از اسکار را با آن نگهداری کنید .

اما در خصوص زندگی گیاهی بهتر است در تانک آنها گیاهان طبیعی قرار ندهید چون آنها را تکه تکه می کنند و از وسایل تزئینی کمتر استفاده شود تا به آنها آسیب نرسد .

اگر می خواهید اسکار هایتان به خوبی رشد یابند و رنگ اولیه ی آنها از بین نرود باید برای تغذیه ی آنها از لوفاک پر انرژی ( نوعی از لوفاک که به رنگ مشکی می باشد و بوی ماهی مانده می دهد . ) و در هر هفته چند بار با ماهی خوراک ( ماهی کوچکی که در ماهی فروشی ها موجود است و برای تغذیه ی گوشتخواران به کار می رود . )   و جگر یا دل گوسفند و گاو تغذیه کنید .

اسکار سالم و زیبا به خاطر تغذیه ی کامل و مفید

اسکار سالم و زیبا به خاطر تغذیه ی کامل و مفید

اسکار سالم و زیبا به خاطر تغذیه ی کامل و مفید

توجه داشته باشید که اگر جگر یا دل را منجمد کرده اید آن را توسط آب گرم ذوب نکرده و بیرون از فریزر قرار دهید تا با دمای اتاق ذوب شود و ارزش غذایی آن از بین نرود . هم چنین آنها غذای چرب نمی خورند پس از دادن گوشت به آنها پرهیز کرده و فقط از دل و جگر استفاده کنید .

نکته : نباید مقدار زیادی جگر یا دل گاو را به اسکار ها داد چون موجب نفخ معده ی آنها و در برخی  موارد مرگشان می شود .

اگر می خواهید اسکار هایتان با ماهیان دیگر سازگاری داشته باشند نباید هیچ لکه ی خونی در جگر یا دلی که آنها را با آن تغذیه می کنید وجود داشته باشد .

یکی از ویژگی های عمده ی اسکار ها که نگهدارنده های آنها را آزار می دهد اینست که آنها در آب تار و یا کثیف غذا نمی خورند که برای رفع این مشکل حتما ًباید از فیلتر استفاده کرده و  هر ده روز یکبار آب آنها را سیفون کرد . ( برای جلوگیری از کثیف شدن آب ، برای آنها به مقداری غذا بریزید که در یک دقیقه تمام آن را بخورند و نا بیش تر ! )

در مورد خرید آنها هم سعی کنید اسکار هایی را بخرید که با حرکت دست شما به طرف آن حرکت کنند و بدن پر رنگی داشته باشند . اگر در قسمت معده ی اسکار مورد نظرتان فرورفتگی مشاهده کردید یا قسمتی از بدن آن فاقد پولک بود هرگز آن را خریداری نکنید که ممکن است عامل انتقال بیماری به تانک شما شود .

اسکار سالم

برای دانلود فیلم تعدادی از اسکار های سالم هم اینجا کلیک کنید .

پسورد : www.aqua-quest.ir

به هر حال اگر از نگهداری گیاهخواران خسته شده اید و صاحب تانکی بزرگ نیز هستید می توانید تعدادی از اسکار ها را خریداری کرده و از نگهداری آنها لذت ببرید .

 

   


نظرات()   

اکواریوم کاسپین

نگهداری ماهیان اکواریومی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید