تبلیغات
اکواریوم کاسپین - دسته ی اول وسایل سرگرمی آكواریوم
یکشنبه 6 آذر 1390  03:32 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: مبانی آکواریوم ،

دسته ی اول وسایل سرگرمی

1- گیاهان مصنوعی

بی شک یکی از راه های افزایش زیبایی یک تانک ، استفاده از گیاهان طبیعی و مصنوعی در آن بوده که چون بسیاری از ماهی ها با گیاهان طبیعی سازگار نیستند ؛ تنها می توان از گیاه مصنوعی در تانک آنها استفاده کرد .

معمولاً گیاهان مصنوعی با اتصال چند تکه ی کوچک ساخته می شوند که برای شستشوی آنها می توان ، تکه ها را جدا کرده و هر یک را شستشو داد .

بهتر است گیاهان را توسط یک مسواک یا پارچه ی نمدار پاک کرده و شستشو دهید . 

 چند گیاه مصنوعی بلند

نحوه ی استفاده : معمولاً در پایین گیاهان طبیعی یک تکه سنگ یا گچ رنگ شده وجود دارد که می توان با قرار دادن آن در بین سنگ ها ، گیاه را در محل مورد نظر ثابت نگه داشت .

گیاهان مصنوعی از کوچک تا بزرگ

در زمان خرید آنها دقت داشته باشید در گیاه شما هیچ قسمت تیزی وجود نداشته باشد تا سبب آسیب رسیدن به ماهی ها نشود .

در مورد چیدن آنها هم بهتر و زیباتر است که در جلوی آکواریوم گیاهان کوتاهتر را چیده و از گیاهان بلندتر در عقب آکواریوم استفاده کرد .

گیاه کوتاه زیباگیاه کوتاه زیباگیاه کوتاه زیباگیاه کوتاه زیبا

2-کوزه ها و وسایل سفالی رنگارنگ

وسایل سفالی و کوزه ها زیبایی کمتری به تانک داده ولی برای پنهان شدن ماهی ها جای بسیار مناسبی می باشند .

محلی مناسب برای پنهان شدن ماهی ها

به طور کلی وسایل سفالی بر اساس طرز شکل به سه دسته چوبی شکل ، سنگ شکل و شکل مکان ها و اشیاء درون آنها تقسیم می شوند که معمولاً وسایل چوبی و سنگ شکل به دلیل جلوه ی طبیعی بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند .

برجوسیله ی چوبی شکل

اما وسایل شبیه مکان ها همچون برج ها ، پل ها ، کشتی ها و ... بیش تر در کنار ماهی های کوچک و به عنوان محل اختفاء آنان مورد استفاده قرار می گیرند .

صدف و مروارید کشتی

3- شن

شن ها را می توان به عنوان یکی از عامل های پاک کننده ی آب نام برد که با جذب دفعیات ماهی ها و باقیمانده ی غذاها ، مانع از کثیف شدن آب تانک می شوند

نکته : شن ها در صورت کثیف بودن یکی از عوامل بیماری محسوب می شوند .

شن

انواع شن : معمولاً در بازار 3 نوع شن موجود است که بصورت زیر است :

1- شن های طبیعی دریا : این شن ها که همان شن های موجود در رودخانه ها و کف دریا می باشند ، معمولاً به رنگ های سفید تیره و مشکی وجود دارند که قبل از استفاده از آنها باید به طور کامل شسته و ضد عفونی شوند تا خطری ماهی شما را تهدید نکند .

شن های طبیعی دریا

2- شن ها مصنوعی رنگارنگ : شبیه شن های مورد استفاده در گلدان های مصنوعی بوده که به رنگ های مختلفی در بازار موجودند . اما بهتر است از آنها در تانک کمتر استفاده کنید ؛ چون رنگ آنها مصنوعی بوده و امکان تجزیه ی آنها در آب وجود دارد . ضمن اینکه استفاده ی زیاد از آنها در تانک ممکن است موجب تغییر رنگ آب شود .

شن های مصنوعی و رنگ شده

3- شن های جواهری :

شن های درشتی که معمولاً به شکل جواهرات ساخته شده و در روی سایر شن ها استفاده می شوند . اما به دلیل مصنوعی بودن رنگ این نوع از شن ها ، بهتر است کمتر از آنها در تانک استفاده کرد .

شن جواهری شکل زیباشن جواهری شکلشن های جواهری شکل

   


نظرات()   

اکواریوم کاسپین

نگهداری ماهیان اکواریومی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید