تبلیغات
اکواریوم کاسپین - تزئینات دست ساز تانک
پنجشنبه 1 دی 1390  01:06 ق.ظ    ویرایش: پنجشنبه 1 دی 1390 01:23 ب.ظ
توسط: m m
نوع مطلب: مبانی آکواریوم ،

ایجاد یک شكل ، طرح یا تركیب كاملا متقارن یا دارای الگوی تقارن در تركیب یك منظره زیر آبی در اكواریوم نه تنها خیلی زیبا نیست بلكه به سادگی میتواند غیر طبیعی بودن را به نظرمان بیاورد. فرض كنید خط كشی وسط خیابان یا جدول كشی پاركها كه منظره ای متقارن را به ذهن نزدیك میكند نمیتواند حس زیبایی شناسی و دوست داشتن طبیعت را در ما ارضا كند یا برایمان خاطره انگیز حضورمان در طبیعت باشد .
در این نوع جانمایی عناصر طبیعی در خلق منظره زیر آبی ، در نگاه اول دست ساز بودن منظره به ذهن میرسد.
اگر اکواریوم شما در وسط یک محوطه یا اتاق قرار ندارد یعنی اینکه نیازی نیست که از همه طرف دیده شود و این یعنی اینكه ، یک طرف ان که پشت آکواریوم محسوب میشود طبعا باید با یک پشت زمینه مناسب و در دسترس پوشیده یا پشتیبانی شود .برای پشت زمینه آکواریوم میتوان از مواد مختلفی که به صورت آماده در دسترس است استفاده کرد و یا به ساخت ان اقدام کرد.
در روشهایی ، برای ایجاد یک نمای پشت زمینه مناسب ، به ایجاد فضایی با ابعاد پشت آکواریوم درقسمت عقبی اکواریوم پرداخته و در ان به ایجاد طرح و بافت تزئینی متناسب با فضای داخل آکواریوم میپردازند که ضمن اینكه این امر به ما فضای در دسترس بیشتری برای ایحاد عمق و فعالیت در خارج اكواریوم میدهد ، ماهیها نیز ا ز دسترسی به عناصر تزئینی و دستكاری در امان میمانند.

در بیشتر موارد از پوسترها یا اشیا تزئینی که به پشت آکواریوم وصل میشود برای پشت زمینه اکواریوم استفاده میشود.

انتخاب و نقش پشت زمینه در طراحی منظره زیر آبی در آکواریوم:

به طور طبیعی و در بیشتر موارد ، وقتی اکواریومی راه اندازی میشود این فکر و نیاز احساس میشود که باید در پشت اکواریوم منظره یا نما یا چیزی باشد که بتواند به زیبایی آکواریوم افزوده و مانع از دید منطقه پشت ان شود. چرا که ممکن است در پشت آکواریوم ، سیمها و اتصالات و لوله ها و یا حتی دیواری باشد که دیده شدن ان نه تنها زیبا نیست بلکه سبب زشتی ترکیب محیط داخل آکواریوم و نمای ان میشود.


انتخاب بستر مناسب برای طراحی منظره زیر آبی در آكواریوم :

بستر مناسب برای منظره زیر آبی باید خصوصیات مناسبی از قبیل رنگ ، اندازه ذرات بافت ، شكل بافت ، و تناسب برای رشد و نمو گیاهان آبزی یا نگهداری سایر اجزای طبیعی را در خود داشته باشد.انتخاب زمینه ای از بافت و رنگ متفاوت در انتخاب بستر در طرح میتواند ضمن ایجاد عمق و حجم مناسب به ایجاد جلوه های بصری دلفریب بیانجامد.


تفاوت رنگ و بافت در بستر و طراحی مناسب جانمایی اجزا در آن میتواند نمایی از ساحل یا برداشتی از یك رود یا دشت یا مناظر بسیاری را در ذهن ما مجسم كرده و برایمان جذاب باشد.


انتخاب رنگ بستر اهمیت زیادی در موفقیت طراحی منظره زیر آبی در آكواریوم دارد . به عنوان مثال اگر از بستری با رنگ صورتی یا آبی یا سبز استفاده شود بعید به نظر میرسد كه بتوان بافت و نمایی طبیعی را در تانك ایجاد كرد .

رنگهای بستر قهوه ای ، خاكستری یا مشكی با طرحهای بیشتری سازگار بوده و زمینه طبیعی تر را در طراحی منظره زیر آبی در آكواریوم ایجاد میكند .این تزیینات معمولا پشت شیشه آکواریوم استفاده میشه و برای ساخت تزیینات داخلی حتما باید از چسب و نگ بی ضرر استفاده بشه!و مواد سازنده اش هم :
1-چسب

2- فوم یا ونولیت

3-کارد و کاتر

5- رنگ   


نظرات()   

اکواریوم کاسپین

نگهداری ماهیان اکواریومی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید